Školská knižnica

• "Aj v ére internetu predstavujú knihy trvalú hodnotu"

•                Školská knižnica sa v OUI Mojmírovce budovala od začiatku jeho existencie. Je knižnicou učiteľskou i žiackou. Obsahuje knihy, obrazové publikácie, videokazety, DVD prezentácie. Jej pestrosť spočíva v literárnych žánroch i témach. V súčasnosti predstavuje vzdelávacie, informačné i kultúrne centrum s mediatékou. Je strediskom čitateľov i miestom vzdelávania.
           Knižničný fond našej školskej knižnice sa pravidelne využíva na prípravu, riadenie a uskutočňovanie výchovno - vzdelávacieho procesu. Poskytuje knižničné služby žiakom, učiteľom a iným zamestnancom školy. ŠK zabezpečuje prístup k informáciám šíreným na rôznych druhoch nosičov, napomáha k uspokojeniu vzdelávacích, kultúrnych a informačných potrieb.
                          Dôležitou úlohou knižnice je v súčasnosti podporovať aktivity pre rozvoj čítania, čitateľskú gramotnosť a tým i rozširovať slovnú zásobu našich žiakov, ich predstavivosť a pokiaľ je to možné vplývať aj na ich vyššie city, čo z hľadiska psychológie a osobnosti žiaka nie je zanedbateľné.
                          Naša knižnica podporuje celoživotné vzdelávanie pedagogických pracovníkov i duševný rozvoj žiakov. Skvalitňuje výchovno - vzdelávací proces. Okrem základných funkcií - poznávacej, informačnej, vzdelávacej, plní i funkcie nasledovné: dokumentačnú, kultúrno - humanizačnú a terapeutickú.
                          ŠK tvorí spolu s novozriadenou počítačovou miestnosťou informačné zázemie pedagogických i nepedagogických pracovníkov. Vybavenie interiéru ŠK korešponduje so súčasnými požiadavkami pre technické vybavenie.